דירוג יזמי תמ"א 38 – יתרונות וחסרונות

דירוג יזמי תמ"א 38 – יתרונות וחסרונות

ההתחדשות העירונית תופסת תאוצה בכל רחבי הארץ, כאשר אנו יכולים לראות לא מעט פרויקטים שונים החל מפינוי ובינוי עד לשיפוצים קלים כמעט בכל עיר ואזור. ישנן ערים הפעילויות יותר כמו חיפה, רמת גן ותל אביב וערים שקצת פחות, כמו באר שבע וקריית שמונה. במהלך החמש שנים האחרונות נבנו לא מעט מבנים ואלפי דיירים החליפו את הבניין הישן שלהם באחד בעל סטנדרטים חדשים ומאובזרים, ובשביל שתוכלו להנות מסטנדרט גבוה ואיכותי חשוב שתכירו את היזמים השונים שפועלים בפרויקטים השונים של חברות תמ"א 38. אך השאלה שנשאלת היא האם דירוגים שכאלו מועילים יותר? או שמא עלולים לעצור את הליך עד שנחליט על יזם הראוי?

היתרונות

בשנת 2018 עמדו בין יזמי הפרויקטים של תמ"א 38 ופרויקטים שונים של התחדשות עירונית, "טל בר בניה ופיקוח בע"מ" אשר עד לאותה שנה אכלסה מעל ל17 דירות שונות ברחבי הארץ והמתינה לעוד 7 כבניינים בהיתרי בנייה שונים. כיום על פי מדד duns 100 מי שמדורגת ראשונה היא "אקו סיטי" שסיימה לבנות עד 2021 כ15 פרויקטים שונים. דירוגים אלו יכולים להראות לנו על התקדמות של יזמי התמ"א למיניהם את אופן הפעילות שלהם, ההתקדמות הטכנולוגית ולמידה מפרויקטים קודמים והיקף פרויקטים עתידיים. דירוגים אלו לא רק מצביעים על קצב פרויקטים ודירות מאוכלסות, אלא גם על הלך רוח של היזם ואת היכולת שלו לגדול להתפתח ולבצע עוד פרויקטים.

החסרונות

 אחד מהחסרונות הבולטים בכל הקשור לדירוג של יזמי תמ"א 38 הוא כמובן המומנט הנוכחי שפקד את כולנו, והוא ללא ספק מגפת הקורונה, שאמנם האטה במעט את קצב הבנייה. אך עם זאת פרויקטים שכבר היו בשלבי בנייה התקדמו בצורה מהירה, יש הטוענים גם מעבר לקצב הבנייה הרגיל. כך שיתכן ונוצר מצב שבו יזם אחד או קבוצת יזמים סיימו לבנות לא מעט פרויקטים בתקופת הקורונה, אך לא קיבלו היתרים לבניית פרויקטים חדשים. נתון שכזה עלול להשפיע על הדירוג שלהם. כאן בעצם מונח החיסרון העיקרי של השנה האחרונה בכל הקשור לדירוג יזמי תמ"א 38,  לכן חשוב לשים לב בזמן שאנו בודקים את היזם המבקש לבצע עבודות בבניין שלנו או במידה ואתם מחפשים אחר יזם מקצועי ומנוסה עבורכם.

Comments are closed.