מתיחת בטן ושאיבת שומן

מתיחת בטן ושאיבת שומן

מושג היופי משתנה עם השנים ואם פעם נשים שמנות היו האידיאל אז כיום התפיסה שונה. כיום בטן שטוחה ואסתטית נחשבת לאידיאל היופי והעובדה כי בתרבות המערבית אזור זה מוצא את עצמו חשוף לא מעט הוא נהפך לאזור אסטרטגי בתפיסת הנראות הכללית של האישה או הגבר. עם זאת דווקא אורח החיים המערבי מקשה על השגת מטרה זו בעיקר בשל תזונה לקויה ותרבות העודף, גם העדר פעילות גופנית לאחר לידות מביאים להשמנה ולתסכול מהניסיון לרדת במשקל.  ניתוח מתיחת בטן המכונה גם כריתת בטן או שאיבת שומן הוא תהליך המסייע בהסרת עודפי העור והשומן באזור הבטן. הניתוח נחשב לבחירה פופולרית בקרב נשים שעברו ירידה קיצונית במשקל או מספר הריונות. ברוב המקרים מתבצעת שאיבת שומן במהלך הניתוח מה שמביא למראה מיוצב ואסתטי יותר.

הציפיות מניתוח מתיחת בטן הן גבוהות – המנותחת או המנותח מצפים להיראות ולהרגיש חדשים או כמעט חדשים. מדובר ביתרון עצום אם חושבים על כך – שניתן בפעולה חד פעמית לעבור שינוי גופני דרסטי כל כך. כמובן שיש גם חסרון בשינוי גופני קיצוני כל כך הן מבחינת התגובות הסביבתיות שתאלצו להתמודד איתן והן מבחינת השינוי ההתנהגותי והפסיכולוגי הנדרשים כדי להבטיח את שימור התוצאות (קל להתמכר להבנה שבמקרה הגרוע תוכלו לבצע את הניתוח שוב ולכן אין שום צורך בשום שינוי פרט לגופני).

יש לקחת בחשבון שלא מדובר בזבנג וגמרנו אלא גם לאחר הניתוח תידרשו לתקופת התאוששות של כ3-4 שבועות. אם מדובר במתיחת בטן בלבד זמן ההתאוששות יהיה קצר יותר אך אם מדובר גם בשאיבת שומן ובהידוק שרירי הבטן תידרשו לחגורת בטן הדוקה שתאפשר לשרירים שלכם לנוח בזמן שיהא מייצבת את הגוף עד שהם יתאוששו לחלוטין ויחזרו לפעולה סדירה. הניתוח מיועד לנשים או גברים בריאים בדרך כלל ובמשקל יציב ולא משתנה בקיצוניות (אם את בתקופת שינויים משמעותיים במשקל אז מומלץ להמתין עם הניתוח), נשים שאינן מתכננות הריון נוסף וכאלו הסובלות וסובלים מעור בטן רפוי ומדולל או עודף משקל.
לקריאה נוספת – https://www.healthdirect.gov.au/abdominoplasty

Comments are closed.