עדשות מגע חודשיות – תפעול ובקרה

עדשות מגע חודשיות – תפעול ובקרה

איך לשים עדשות מגע שלב אחרי שלב –

  1.      לפני כל דבר אחר, שטפו היטב את הידיים במים וסבון; זה מקטין את הסיכוי לדלקת עיניים. הימנע מסבונים המכילים שמנים או ניחוחות נוספים, מכיוון שהם יכולים להידבק לפני השטח של העדשה.
  2.    ייבשו את הידיים עם טישו או מטלית כדי שחלקיקים לא ירחפו באחת או בשתי העיניים שלך.
  3.      הסירו את אחת העדשות ממארז האחסון. לאחר מכן, החליקו אותה בזהירות על קצה האצבע המורה או האצבע האמצעית על היד הדומיננטית שלך. השתמשו בקצות האצבעות שלך, ולא בציפורניים שלך, כדי לטפל בעדשה.
  4.      שיטפו את העדשה בתמיסת עדשות מגע. אם אתם מפילים עדשה, שטפו אותה שוב בתמיסה לפני שתנסו להכניס אותה לעין.
  5. בידקו אם יש כתמים או פגמים בעדשה, וודאו כי העדשה יוצרת קערה והקצוות הפוכים כלפי מעלה, כך שהעדשה תהיה מוכנה להנחה על העין. אם העדשה נראית כמו מכסה – הקצוות מופנים – הפכו את העדשה.
  6.    החזיקו את העפעף העליון פתוח עם היד הלא דומיננטית תוך כדי הסתכלות במראה. משכו את העפעף התחתון שלך עם האצבע האמצעית או הקמיצה של היד הדומיננטית שלכם.
  7.   שימו את עדשת המגע על העין. הסתכלו קדימה או למעלה בתקרה בזמן שאתם עושים זאת.
  8.    עצמו לאט את עיניכם וגלגלו אותן במעגל שלם כדי לעזור לעדשה להתייצב כראוי. פקחו את העיניים ומצמצו בעדינות מספר פעמים. הסתכלו במראה כדי לראות אם העדשה מופיעה במרכז העין שלכם
  9.     אם העדשה מוכנסת וממרכזת נכון, העין שלכם צריכה להרגיש בנוח והראייה שלכם צריכה להיות ברורה. אם אתם מרגישים אי נוחות או שהראייה שלכם מטושטשת, תצטרכו להוציא ולהחזיר את העדשה.

לאחר שתרכשו ניסיון בתפעול וניקוי עדשות מגע חודשיות תוכלו להחליט האם אתם מעוניינים לעבור לעדשות מגע יומיות או להישאר בחודשיות – לכל אחד מהסוגים יתרונות וחסרונות שונים ולכן חשוב ללמוד מה ההעדפות שלכם, מה מקל או מקשה עליכם בשימוש בעדשות ולהבין מה הכי נכון עבורכם.

Comments are closed.