קבלת צו עיכוב יציאה מהארץ

קבלת צו עיכוב יציאה מהארץ

לרשות השופטת והרשות המבצעת קיימים לא מעט כלים על מנת לדרוש צדק במקרים שונים, כאשר צו עיכוב יציאה מהארץ חל בחלק מהמקרים בהם התקיימה תרמית פיננסית, כאשר אדם נושא עימו חובות כלכלים כבדים ובחלק מהמקרים גם במצבים בהם קיים חוב מזונות עבור אחד ההורים. כמובן שקיימים גם לא מעט מקרים הנחשבים לחריגים, עם זאת קבלת צו שכזה אמורה למנוע את בריחתם של הנאשמים מהארץ ולהבטיח הליך משפטי תקין. עם זאת גם בקבלת צו עיכוב יציאה מהארץ, קיימים מספר תנאים דרכם ניתן לבטל את הצו בצורה מוחלטת או להמתיק עד כמה שניתן את הצו (כמו שמוסבר באתר https://www.shoresh-law.co.il/ ).

איך לבדוק שאין נגדי צו עיכוב יציאה מהארץ

במידה וקיים כנגדנו צו עיכוב יציאה מהארץ, חשוב לדעת כי צו זה מגיע בצורה מיידית אל משרטת הגבולות בישראל והוא לאו דווקא ישלח כהתראה אל האזרח. מצד שני מרבית הפעמים בהם צו עיכוב יציאה מהארץ יתקבל תחת טענה כוז או אחרת, הוא יכלול במרבית המקרים מכתבי התרעה. אבל בכדי להיות בטוחים בצורה וודאית כי אכן קיים כנגדנו צו עיכוב יציאה מהארץ, ניתן לעשות זאת גם בבדיקה מהירה דרך האתר הממשלתי וגם בצורה טלפונית. לצד זאת חשוב לזכור כי צווי עיכוב שונים עלולים לכלול התניות שונות, בין אם מדובר באזרח הנחשב ל"פושט רגל" ועד אל הורים המחויבים בדרישת תשלום כספי מזונות.

איך לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ

כמו שציינו מעל ישנן סיבות שונות למתן צו עיכוב יציאה מהארץ, על כן חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בביטול צווים שכאלו. מאידך הליך שכזה דורש סיבה מוצדקת ליציאה מהארץ, במקרה של מעוכב אשר הוגדר גם כפושט רגל במרבית המקרים יצטרך לתת ערבות מטעם בית המשפט וכמובן שני ערבים. אך לצד התנאים אשר עלולים להשתנות ממקרה אל מקרה, חשוב גם לזכור כי ביטול צו העיכוב הינו זמני בלבד ובמרבית המקרים אינו יכול להתבטל עד להסדר התשלומים. תנאי נוסף שיתווסף אל מרבית הבקשות מטעם בית המשפט או הוצאה לפועל, יהיו שני מלווים בגירים של המעוכב ולרבות מימון הטיסה והשהות.

Comments are closed.