קריית חיים מערבית

קריית חיים מערבית

אחת הערים המתפתחות בשנים האחרונות היא העיר חיפה, בה נרקמים בשנים האחרונות עוד ועוד פרויקטים חדשים החל בנייה חדשה ועד פרויקטים נרחבים של התחדשות עירונית, הכוללים פינוי ובינוי ועוד שלל שדרוגים גם בתשתיות ברחבי העיר. אחד האזורים אשר נהנים מרוח ההתחדשות והבנייה הוא לא אחר מאשר אזור קריית חיים המערבית, בה מתוכננים לא מעט שינויים החל מטיילת מתקדמת ותוכנית תיירות מפורטת ועד לאלפי דירות חדשות שיבנו במקומן של דירות ישנות יותר. כל אלו יצטרפו עוד שינויים מרחיקי לכת באזור, אשר יהפכו אותו על פי לא מעט אנשי מקצוע לריביירה של העיר חיפה.

התחדשות נרחבת בקרית חיים מערבית

שכונת קריית חיים מערבית הינה שכונה בעלת פוטנציאל גבוהה, יש בה קרבה נהדרת אל הים ובריזה מעולה שתהפוך כל שהות לנעימה ומרעננת. על כל אלו חשוב בעירייה שחשוב לשמר ואף לטפח ועל כן תוכניות בסדר גודל עצום, אמורות להתבצע בעתיד הלא רחוק באזור זה והן יכללו:  כ1400 חדרי מלון לצד אזורי מסחר מרשימים, אשר יכללו לא רק בתי מלון אלא גם מסעדות חדשות, בתי קפה ואזורי נוחות לכלל התושבים והמבקרים באזור. כל אלו יתאפשרו גם בעזרת פינוי של חוות המכלים, כך תתאפשר בנייה נרחבת באזור וניצול מעולה של הקרקע לצד פינוי של מפגעים תברואתיים.

לא רק אזורי מסחר מרשימים

התחדשות העירונית בעיר חיפה רק צוברת תאוצה בשנים האחרונות, כאשר קריית חיים מערבית נהנית מקרוב לעשרת אלפים יחידות דיור חדשות בתחומה. כחלק ממתחמי הדירות באזור, במסגרת של פינוי בינוי יבנו כששת אלפים שש מאות יחידות דיור חדשות במבנים שגובהם יהיה בין שש עד שש עשרה קומות. מבנים אלו אמורים להחליף דירות מגורים ישנות, במבנים חדישים ומעצובים אשר ישדרגו את רווחת תושבים המקום ותאפשר גם כניסה של דיירים חדשים אל האזור. בשורה נוספת היא לבעלי דירות במתחם לב הקריה, אשר יזכו להגדלה של שטח הדירות, מה שיותר מקום להשבחה של השכונה ולפיתוח הן מצידה של הרשות המקומית והן מצידם של היזמים ובעלי הדירות השונות באזור.

Comments are closed.